Suomalaisen musiikin, tanssin ja teatterin erikoislehti | Seuraava lehti ilmestyy 29.05.2020

Spa Hotel Runni – Eletään Parasta Aikaa

Spa Hotel Runnin uudistetut ja nykyaikaiset tilat tarjoavat elämyksellisen vierailun sekä Kylpylähotellin majoitusten ja palvelujen parissa että historiallisen upeassa Kartanohotellissa. Tarjoamme rentoa lomailua, runsaasti erilaisia aktiviteettejä, tanssia ja viihdettä, ikimuistoiset perhejuhlat, laadukkaat kokouspäivät ja ainutlaatuiset ryhmävierailut.  Syksyllä 2018 valmistunut savusaunamaailmamme ulkoporeammeineen tarjoaa ripauksen luksusta ja hulppeat puitteet kaikenlaisille tilaisuuksille.

Spa Hotel Runni tarjoaa rentoutta ja hyvinvointia Ihmelähteen ympärille kasvaneen vireän ja nykyaikaisen kylpylähotellimiljöön, jossa yhdistyy alueen upea historia jopa 1700-luvulta alkaen tämän päivän hyvinvointipalveluihin runsaan ohjelmatarjonnan kera.

Majoitusvaraukset tanssi- ja viihdeiltoihin myyntipalvelusta (puh 017) 768 751 tai myyntipalvelu@runni.fi.

Lisätietoja www.runni.fi

 

Ohjelmatiedot kevät 2020

Tanssit klo 20-00:30

Pe 14.02. Leif Lindeman & Pekka Juntunen & Amore
La 15.02. Arto Nuotio & Sunset

Pe 21.02. Heikki Koskelo & Taivaankaari
La 22.02. Heidi Pakarinen & Karavaani

To 27.02. Lasse Hoikka & Souvarit
Pe 28.02. Jarkko Honkanen & Taiga
La 29.02. Karkauspäivän tanssit Benjamin Enroth & Tiimalasi

Menossa mukana Wannabe.fi popup-myymälä 27.-29.02.!

Pe 06.03. Yölintu, Hannu Auvinen Group
La 07.03. Juha Vartiainen & Variaatio

To 12.03. Juhamatti – Elämä on hyvä 70v juhlakonsertti klo 19

Pe 13.03. Marko ja Jukka & Jackpot
La 14.03. Petri Hervanto & Royal Feelgood

To 19.03. Kari Tapio -teemailta
Olen suomalainen -elokuva & Tribuuttikonsertti Jani ja Joona Jalkanen & Hänen Orkesterinsa

Pe 20.03. Pekkaniskan Pojat
La 21.03. Iskelmäviikon IskelmäMestarit -tanssit, Pekka Juntusen IskelmäOrkesteri
solisteina 2019 mestarit Maria Pihlajamaa, Tommi Kostekivi, Anna-Kaisa Korpinen ja Raimo Kukkonen
Isäntänä Juha Vartiainen

Pe – la 27.-28.03. Jussi Roponen duo

Pe 03.04. Charles Plogman & Rosette
La 04.04. Hannu Hautaniemen yhtye, 10-vuotisjuhlatanssit

Pe 10.04. Pitkäperjantai, Finlanders
La 11.04. Pääsiäislauantai, Markku Aro & Diesel
Su 12.04. Pääsiäissunnuntai, Jaska Mäkynen & Nelostie

To 16.04    Jade’s band
Pe 17.04. Eija Kantola & Omega
La 18.04. Tangomarkkinoiden esikarsintakiertue
Tangokuningatar 2019 Pirita Niemenmaa, Arto Nuotio & Kaiho

To 23.04. Milana Misic – Lailan laulut -konsertti

To 30.4. Vappuaatto, Tomi Markkola & Fernet
Pe 01.05. Vapunpäivä, Tulipunaruusut
La 02.05. Sami Rosholm & Casanova

Pe 08.05. Lasse Hoikka & Souvarit

Ke 13.05. Hannu Auvinen Duo
To 14.05. Kari Tapio 15 kesää – musiikkinäytelmä
Pe 15.05. Kari Tapio 15 kesää – musiikkinäytelmä
La 16.05. Nina Åkerman & ManTra

To 21.05. Jarkko Honkanen & Taiga, helatorstai
Pe 22.05. Ville Liimatainen & Ajomiehet
La 23.05. A.Aallon Rytmiorkesteri

To 28.05  Teemu Roivainen & Energia
Pe 29.05. Pekkaniskan Pojat

 


Yhteistyössä mm.